Żanna Friske

Kilka tygodni temu świat obiegła straszna wiadomość. Żanna Friske jest poważnie chora. Ma raka mózgu, który jest bardzo ciężki do wyleczenia. W Rosji zorganizowano dużą zbiórkę pieniędzy na jej leczenie oraz poważnie chorych dzieci. Uzbierano bardzo dużą sumę dzięki czemu Żanna rozpoczęła długotrwałe leczenie za granicą. W walce z chorobą cały czas wspiera ją mąż i rodzina.  Nasza ekipa z całego serca życzy Żannie bardzo szybkiego powrotu do zdrowia i sił.

52f0a1ed94a0c_image1

Żanna Friske urodziła się 8 lipca 1974 w Moskwie. Rosyjska aktorka i piosenkarka oraz prezenterka telewizyjna. Do 2003 występowała w zespole Blestiaszczije. Porzuciła go dla kariery aktorskiej, odgrywając rolę Alisy Donnikowej w filmach „Straż nocna” i „Straż dzienna” opartych na cyklu powieściowym Siergieja Łukjanienki. Na ścieżce dźwiękowej „Straży nocnej” znalazła się też wykonywana przez nią piosenka „Jaśni i Ciemni” (ros. „Светлые и Тёмные”). W 2010 roku zagrała w filmie „O czym rozmawiają mężczyźni”.

02

W 2005 wydała solową płytę zatytułowaną jej imieniem „Жанна” (Żanna). Ma na swoim koncie wiele przebojów, również znanych w Polsce, takich jak: „Gde-to letom”, „La la la”, „Ja byla”, „Malinki”, „Navsiegda” i wiele innych.

Najnowszy teledysk „Navsiegda”

7 kwietnia 2013 roku urodziła syna Platona.

Jeanna-Friske4

Od siebie możemy również dodać, że jest wspaniałą, radosną i optymistyczną artystką.

Wierzymy i modlimy się o jej wyzdrowienie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: